Lajmet e fundit

Sot konferenca: Flet Berisha dhe Memushaj

Ledian Memushaj dhe Etrit Berisha, kanë qenë dy futbollistët që në orën 12.00, janë paraqitur sot në konferencën për shyp të rradhës pas stërvitjes në kompleksin sportv në Bad Ëaltersdorf. Fillimisht ka qenë Memusha,j që ka folur përpara gazetarëve. “Zgjedhjet i bë...

Ne kemi nje deshire te madhe per te bere dicka te rendesishme ne France

Profil i shkurter i Kapitenit te Kombetares Kapiteni i Kombëtares, Lorik Cana ka lindur më 27 korrik 1983 në qytetin e Prishtinës dhe aktualisht luan me klubin e Nantes në League 1, Francë. Qysh i vogël ai së bashku me familjen braktisën Kosovën për shkak të luftës për ...

Kombëtarja mbështet iniciativat sociale

Ekipi kombëtar shqiptar, i cili po përgatitet në Austri për finalet e Kampionatit Europian “Francë 2016”, krahas veprimtarise sportive, mbështet edhe iniciativat sociale të shoqatave apo individëve në Shqipëri. Kjo ndodh prej vitesh dhe vazhdon të ndodhë edhe në këto ditë intensive grumbullimi e ...

Media ndërkombëtare, interes për kuqezinjtë

Çdo ditë në zyrën e shtypit të FSHF mbërrijnë kërkesa nga agjenci, television, gazeta dhe revista të rëndësishme ndërkombëtare. Ata kërkojnë të intervistojnë lojtarë të kombëtares së Shqipërisë, trajnerin Gianni De Biasi dhe Presidentin Armand Duka. Gjithashu kërkesa të ...
Faqja 39 prej 73« E para...102030...3738394041...506070...E fundit »