Intervista

Etrit Berisha

Lindur më :  10 Mars 1989 (27 vjeç) në Prishtinë ,Kosovë .  Height: 1,94 m Pesha: 92 kg Ekipi:  Lazio Roli : Portier Këmba e preferuar : e djathta   Intervista:   Si ndiheni për faktin që Kombëtarja Shqiptare e Futbollit do të luajë në Kampionatin Europian, ‘’Francë 2016’’...

Shqiperia-nuk mund te pretendojme qe ishte vetem nje surpize!

Franca Trajneri : Didier Deschamps Lindur më : 15 Tetor 1968 (48 vjeç), në Bayonne, Frankreich Gjatësia : 1,69 m Pesha: 71 kg Bashkëshortja : Claude Deschamps Fëmijët : Dylan Deschamps Roli : Mesfushor/ Mbrojtës Përgjatë karrierës së tij aktive , Deschamps është cilësuar si një nga meshfushorët difensivë më të mirë në Europë. Didier Deschamps e fillo kar...

Shqiperia eshte nje skuader e forte. Interviste eksluzive me trajnerin e Rumanise

Trajneri: Anghel Iordanescu Lindur: 4 Maj 1950 (Mosha 66), Bukuresht , Rumani Gjatësia: 1,76 m Roli : Sulmues Fëmijët : Eduard Iordănescu, Andrei Iordanescu, Alexandru Iordanescu, Maria Iordanescu   Anghel Iordănescu është një ish futbollist dhe trajneri aktual i kombëtares së futbollit të Rumanisë. Në 2007, Iordanescu...

Ne kemi nje deshire te madhe per te bere dicka te rendesishme ne France

Profil i shkurter i Kapitenit te Kombetares Kapiteni i Kombëtares, Lorik Cana ka lindur më 27 korrik 1983 në qytetin e Prishtinës dhe aktualisht luan me klubin e Nantes në League 1, Francë. Qysh i vogël ai së bashku me familjen braktisën Kosovën për shkak të luftës për ...