FSHF - Federata Shqiptare e Futbollit

Përfundon kursi i përgatitësit atletik, diplomohen 21 trajnerë të rinj

Sektori i Edukimit në Federatën Shqiptare të Futbollit ka përmbyllur me sukses kursin e parë për përgatitës atletikë për vitin 2023, ku u diplomuan 21 trajnerë të rinj nga Shqipëria dhe Kosova. Ky kurs që nisi në muajin janar të këtij viti zgjati tre muaj, me rreth 100 orë në...
Më shumë

Fundjava rikthehen ‘Abissnet Superioren’, java e 27‑të rezervon duele interesante

Kampionati ‘Abissnet Superiore’ do të rikthehet sërish këtë fundjavë pas pauzës 10 ditore të imponuar nga ndeshjet e vlefshme për kualifikueset e Kampionatit Europian 2024, ku Kombëtarja shqiptare u përball me Poloninë. Këtë fundjavë do të luhen ndeshjet e javës së...
Më shumë

Miqësoret me Maqedoninë e Veriut & Kenian/ Trajneri Grima fton 23 futbolliste

Kombëtarja shqiptare e vajzave do të rikthehet në fushë për të luajtur dy ndeshje miqësore kundër Maqedonisë së Veriut dhe Kenias në muajin prill. Trajneri i vajzave kuqezi, Armir Grima ka zbardhur këtë të shtunë listën me emrat e futbollisteve të grumbulluara për këto dy...
Më shumë

Kursi i fizioterapisë në fazën e tretë, flet doktor Alimehmeti: Mjekësia sportive në Shqipëri po njeh zhvillim të madh

Ka mbërritur në modulin e tretë kursi për formimin e fizioterapistëve i organizuar nga Federata Shqiptare e Futbollit e që udhëhiqet nga Departamenti i Mjekësisë Sportive në FSHF. Ky kurs, që ka një kurrikul të pasur e që trajton një...
Më shumë

Kupa e Shqipërisë 2022‑2023/ Hidhet shorti, zbardhen dy çiftet gjysmëfinaliste

Është hedhur paraditen e kësaj të enjte shorti për fazën gjysmëfinale të Kupës së Shqipërisë për sezonin 2022‑2023 ku kanë kaluar katër ekipe,  Tirana, Teuta, Vllaznia dhe Egnatia. Ky short u zhvillua në ambientet e stadiumit “Air Albania” ku të pranishëm...
Më shumë

Lajmet e fundit

Më shumë
Më shumë
Më shumë

FSHF TV

Më shumë
Më shumë
Më shumë
Më shumë
Më shumë
Më shumë
Më shumë
Më shumë
Më shumë

Online shop

Gjej gjithçka që i përket ekipit kuq e zi dhe bëje tënden!

Vizito dyqanin

Artikuj të tjerë FSHF:

Tifozët e Kombëtares

Antarësohu tani te klubi TIFOZËT E KOMBËTARES

Regjistrohu

Revista AlbaniaFutboll

Revista zyrtare e FSHF

Shfleto