Agolli në finalen e Kupës së Azerbajxhanit

Mbrojtësi i Kombëtares, Ansi Agoli dhe Qarabag-u pasi fituan titullin kampion kanë siguruar edhe biletën për në finalen e Kupës së Azerbajxhanit, pas fitores në ndeshjen 0–4 në ndeshjen vajtjes ndaj Inter Bakut.

Edhe ndeshja e dytë është fituar nga skuadra e Ansi Agollit, që kalimin në finale e ndoqi nga nga stoli, por në fund festoi suksesin me ekipin e tij.