Cikalleshi: keto miqesore te rendesishme

Sokol Cikalleshi ka qene futbollisti i dyte i Shqiperise qe foli ne konference per shtyp perpara mediave. “Jam i lumtur per minutat qe kam luajtur ne Turqi. Tani jemi ketu per kombetaren, edhe pse miqesoret jane te rendesishme per ato qe kerkon trajneri. Ndaj Austrise shpresojme te bejme nje rezultat pozitiv.
Loja dhe rezultati jane te dyja te rendesishme. Jemi ne moment historik dhe do perpiqemi te bejme maksimumin. Ne finalet e EURO 2016 ndeshjet jane te veshtira, por ne do shkojme te bejme surpriza.” deklaroi Sokol Cikalleshi per mediat.