Ekipi pershendetet nga tifozet

Kane rezervuar nje pritje te ngrohte tifozet shqiptare’ jashte dhe brenda stadiumit. Mbi nje ore e gjysem perpara ata kisin mberritur tek “Atleti Azzurri” dhe kane shoqeruar me ovacione daljen ne fushe te skuadres kombetare. Me ovacione jane pritur ne daljen njohese me fushen te gjithe kuqezinjte. Po keshtu edhe anetaret e stafit te ekipit dhe drejtuesve te FSHF, ju eshte rezervuar nje pritje e vecante. Tifozet kane qene altruste edhe me lojtaret e Ukraines qe kishin dale gjithashtu ne fushen e lojes.