Fox Sports

Shqipëria do të luajë në Kampionatin Europian për të parën herë, pasi mundi Armeninë 3-0 në ndeshjet kualifikuese. Fitorja I siguroi Shqipërisë vendin e dytë në grupin I , pas Portugalisë dhe përpara Danimarkës.

 

Shqipëria me ketë fitore grumbulloi 14 pikë , dy pikë më pak se vendi i tretë , Danimarka , e cila do të luajë në fazën play off për në vend në Euro 2015