Kombetarja niset ne Austri

Kombetarja shqiptare e futbollit eshte nisur sot, ne oren 15.00, nga Aeroporti “Nene Tereza” i Tiranes, drejt Vienes, ku do te luaje miqesoren e pare ne kuader te pergatitoreve per France 2016. Ekipi ka mberritur ne aeroport, ne oren 14.00 dhe ka kaluar ne Sallen VIP, per tu ngjitur ne avionin e linjes Rinas – Viene. Rreth ores 16.30, pas nje udhetimi prej afro 90 minutash, skuadra mberrrin ne kryeqytetin austriak.