Kombëtarja, stërvitet pasdite në Perros

Sot kombëtarja ka zhvilluar vetëm një stërvitje. Ajo është zhvilluar në orën 18.00 në kompleksin sportiv në Perros Guirec, ku Shqipëria po përgatitet prej 14 ditësh në finalet e Kampionatit Europian “Francë 2016”. Në kët stërvitje, nuk morën pjesë futbollistët e formacionit të ndeshjes së djeshme kundër Rumanisë. Këtij grupi I është bashkuar edhe Ergys kaçe i cili ndjnte dhimbje të forta barku dhe është lënë pushim nga ana e stafit mjeksor.Të gjithë të tjerët, u vunë në dispozicion të trajnerit Gianni De Biasi dhe ndihmësave të tij. Futbollistët u stërvitën fillimisht me disa sprinte të lehta dhe ushtrime të tjera për të kaluar në pjesën e ushtrimeve të ndryshme taktike. Ajo ka zgjatur për rreth 80 minuta. Pastaj futbollistët janë larguar për në rezidencën e tyre në hotel “L’Agapa”.