Kombetarja, stervitja e pare “franceze”

Kombetarja shqiptare e futbollit ka zhvilluar sot pasdite stervitjen e saj te pare ne Perros Giurec. Pas mberritjes ne hotel L’ Agapa dhe pushimit te drekes, ne oren 18.00 skuadra ka dale ne stervitje. Fillimisht, pergatitje fizike dhe sprinte. Pastaj pjesa me rendwsishme, ishte ajo taktike. Per gati nje ore ne drejtimin e Tramezzanit dhe nen vezhgimin e trajnerit De Biasi. Ajo eshte zhvilluar nen nje shi te dendur dhe me nje intensitet te larte. Me pas perseri ne palestren e komplesit sportiv ekipi zhvilloi strecing dhe me pas stervitja