Mavraj: Jemi nje grup solid

Ka qene Mergim Mavraj, lojtari i pare i kombetares qe ka folur sot ne ambientet e Resortit “Tropikal” ne Durres. “Ne duhet te luajme ashtu sic kemi filozofine tone dhe jo te shohim Austrine, Zvicren apo me pas Francen. Duhet te tregojme vlerat tona dhe te permiresohemi. Me shoket e ekipit kombetar jemi ne kontakt me shpesh sesa me drejtuesit e stafit. Konkurenca eshte pjese e suksesit neqoftese si profesionist vendos te luash me kombetaren”-deklaroi Mavraj.