Mbyllet miqesorja, Shqiperia humbet me Ukrainen

Me fillimin e pjeses se dyte kombetarja gjendet ne dizavantazh. Nje aksion nga krahu i majte gjen hapesira ne mbrojtjen tone dhe Yarmolenko ne minuten 47 ka shenuar golin e dyte. Per Ukrainasit. Menjehere nis ofensiva kuqezi dhe krijohen diisa mundesi shenimi me Kacen, Sadikun dhe vecanerisht Lenjanin, qe goditi shtyllen e brendshme. Pas minutes se 60 jane ukrainasit qe e vune ne veshtiresi skuadren tone. Madje duke krijuar edhe raste per shenim. Mesfusha jone e ka te veshtire te organizoje. Pas minutes se 70, Shqiperia aktivizoi tre sulmues ne vijen e pare, Cikalleshin, Gashin dhe Balen, te cilet u mbeshteten nga Roshi. Por ka qene e veshtire per te care ne murin e Ukraines dhe ti ruheshe kundersulmit te tyre. Dhe pikerisht ne nje te tille, ne minuten e 87, Ukraina shenon golin e trete me ane te Konoplianka. Deri ne fund te ndeshjes rezultati i ndeshjes nuk ndryshoi. Shqiperia humbet 1-3, ne miqesoren e fundit kunder Ukraines.