Të shtunën, De Biazi përpara gazetarëve

Sot paradite në orën 11.00, në sallën e Konferencave të Federatës Shqiptare të Futbollit, trajneri i ekipit kombëtar Xhani De Biazi, dha konferencë për shtyp, përpara gazetarëve. I shoqëruar nga menaxheri i ekipit kombëtar Alban Bushi, trajneri kuqezi ka folur për grumbullimin që nis nesër në Resortin “Tropikal” në Durrës ku skuadra kombëtare përgatitet për dy ndeshjet e fundit të skuadrës tonë, për grupin I eliminator, kundër Serbisë më 8 tetor në “Elbasan Arena” dhe kundër Armenisë më 11 tetor në Erevan. Trajneri i kombëtares De Biazi, theksoi se këto dy ndeshje janë deçizive për skuadrën tonë kombëtare, në përpjekjet e saj për tu kualifikuar drejtëpërdrejtë në Kampionatin Europian Francë 2016. “Ne e dimë rëndësinë e këtyre ndeshjeve dhe jemi të ndërgjegjshëm për shkallën e vështirësisë së tyre. Skuadra është e përqendruar dhe e ndërgjegjshme për të dhënë maksimumin. Nuk kemi frikë askënd”-tha ndër të tjera shefi i pankinës së kombëtares. Ai ju përgjigj pyetjeve të gazetarëve.

Ai bëri publike edhe listën e futbollistëve të thirrur për këto ndeshje. Ja cilët janë lojtarët e thirrur për këto dy ndeshje:

Emri Mbiemri

Datelindja

Ekipi ku aktivizohet

Etrit Berisha

10.03.1989

SS Lacio

Alban Hoxha

23.11.1987

FK Partizani

Orgest Shehi

25.09.1977

KF Skenderbeu

Ansi Agolli

11.10.1982

Karabak

Arlind Ajeti

25.09.1993

FC Basel

Naser Aliji

27.12.1993

FC Basel

Lorik Cana

27.07.1983

FC Nante

Berat Djimsiti

19.02.1993

FC Zyrih

Elseid Hysaj

20.02.1994

SSC Napoli

Amir Rrahmani

24.02.1994

RNK Split

Andi Lila

12.02.1986

PAS Janina

Amir Abrashi

27.03.1990

SC Freiburg

Migjen Basha

05.01.1987

FC Luzern

Ergys Kace

08.07.1993

Paok

Ledian Memushaj

07.12.1986

Peskara

Taulant Xhaka

28.03.1991

FC Basel

Burim Kukeli

16.01.1984

FC Zyrih

Herolind Shala

01.02.1992

FC Slovan Liberec

Bekim Balaj

11.01.1991

HNK Rijeka

Sokol Cikalleshi

27.07.1990

Medipol Basaksehir

Shkelzen Gashi

15.07.1988

FC Basel

Odise Roshi

22.04.1991

HNK Rijeka

Armando Sadiku

27.04.1991

FC Zyrih

Ermir Lenjani

05.08.1989

FC Nante

Alban Meha

26.04.1986

Torky Konuaspor

Hamdi Salihi

19.01.1984

KF Skenderbeu