International media

Fox Sports

Shqipëria do të luajë në Kampionatin Europian për të parën herë, pasi mundi Armeninë 3-0 në ndeshjet kualifikuese. Fitorja I siguroi Shqipërisë vendin e dytë në grupin I , pas Portugalisë dhe përpara Danimarkës.   Shqipëria me ketë fitore grumbulloi 14 pikë , dy pikë më ...

Standard Uk

Shqipëria shkruan historinë me kualifikimin për në finalet e Euro 2016   Shqipëria kualifikohet për në Kampionatin Europian , për herë të parë në historinë e saj , pas fitores 3-0 kundër Armenisë. Skuadra e Gianni De Biasit mori tri pikët dhe kaluan Danimarkën , e ...

The Guardian

Shqipëria kualifikohet për herë të parë në Euro 2016, pas fitores 3-0 në transfertë me Armeninë , Shqipëria siguron vendin e dytë në Grupin I , duke lënë pas Danimarkën , dhe hapur rrugë festimeve në të gjithë vendin. Shqipëria e përfundoi fazën kualifikuese pas vendit ...

Eurosport

Shqipëria kualifikohet për herë të parë ne nja Kampionat Europian , dhe fitorja 3-0 kundër Armenisë u siguroi vendin e dytë në Grupin I . Shqipëria , që nuk ka luajtur asnjëherë më përpara në Kampionatin Botëror dhe atë Europian , qëkur është future në keto ...