Uncategorized

Memushaj scores , Pescara in play-off

The midfielder of the national team , Ledian Memushaj and his team Pescara reached the third place in the Italian championship Seria B. The Albanian midfielder was decisive in the 4-0 win , that the team of Massimo Oddo achieved against Virtus Lanciano. With one goal and one assist , Memushaj was a ...

Legjenda Boban, elozhe Shqipërisë

Legjenda e futbollit kroat, Zvonimir Boban ka shprehur simpatinë e tij ka për Shqipërinë e futbollit në specialen që “Sky” ka zhvilluar për arritjen kuqezinjve, pas kualifikimit për në finalet e Euro 2016. Ish-futbollisti i njohur ka deklaruar: “E kam ndjekur Shqipërinë dhe ka bërë ...