Lajme

Perros Guirec, qyteza e veshur kuqezi

Është veshur kuqezi, qyteza e Perros Guirec, këtu në Francë. Gjëja e parë që të bie në sy, sapo hyn në qytet janë flamujt e Shqipërisë. Në të gjithë qendrën e tij, dyqane, zyra, etj janë vendosur në vitrina flamuj kuqezi dhe simbole të tjera të ...

Stërvitja e paradites, kombëtarja përgatitet herët

Ka nisur në orën 08.30, stërvitja e paradites e ekipit kombëtar të futbollit. Futbollistët kanë zhvilluar kryesisht streçing, sprinted he ushtrime të tjera fizike. Me përjashtim të portierëve të cilët janë stërvitur, si gjithmonë më vete pjesa tjetër e skuadrës, ...

Kombetarja, stervitja e pare “franceze”

Kombetarja shqiptare e futbollit ka zhvilluar sot pasdite stervitjen e saj te pare ne Perros Giurec. Pas mberritjes ne hotel L' Agapa dhe pushimit te drekes, ne oren 18.00 skuadra ka dale ne stervitje. Fillimisht, pergatitje fizike dhe sprinte. Pastaj pjesa me rendwsishme, ishte ajo taktike. Per gati nje ore ne ...

Njoftim per mediat

Federata Shqiptare e Futbollit, duke falenderuar per mbeshtetjen dhe pasqyrimin e aktivitetit te ekipit kombetar gjate kesaj periudhe, eshte e shqetesuar per menyren se si gjate kesaj periudhe, eshte trajtuar materiali qe ajo servir ne faqen e saj zyrtare nga mediat shqiptare. Per te krijuar sa me shume lehtesi, FSHF ka afruar nje sherbim ekskluziv me lajme, foto dhe vid...