Kryesore

Veliaj i dorëzon “Çelësin e Tiranës” Kombëtares

Pas mbërritjes në kryeqytet ndalesa e parë e Kombëtares shqiptare të futbollit ishte në Bashkinë e Tiranës, ku u prit në një ceremoni të veçantë nga kryebashkiaku Erion Veliaj, i cili i dorëzua kuqezinjve “Çelësin e qytetit”. Në një ceremoni të organizuar në ambientet ...

Konferenca, Agoli dhe Cikalleshi: Jemi gati!

Kapiteni i dy ndeshjeve në Europianin Francë 2016, Ansi Agolli dhe sulmuesi Sokol Cikalleshi kanë dalë sot në konferencën për shtyp, të programuar në orën 17.10. Përbëllë mediave të interesuara, të dy futbollistët kanë treguar dëshirën e madhe për të vazhduar edhe më ...

Kukeli dhe Shehi: Duam të vazhdojmë më tej

Në konferencën e parë për shtyp pas ndeshjes kundër Rumanisë tëfituar me rezultatin 1-0, me gol të Sadikut në minutën e 43, përpara mediave u paraqitën Burim Kukeli dhe portiere Orges Shehi. Ata kanë shprehur kënaqësinë për paraqitjen e mirë që ...

De Biasi: Një fitore që do të kujtohet nga të gjithë

Trajneri i Kombëtares shqiptare, Gianni De Biasi e ka vlerësuar suksesin ndaj Rumanisë si një arritje historike dhe si mbrëmjen më të bukur të kaluar me kuqezinjtë gjatë katër viteve të fundit. “Ishte mbrëmja më e bukur e turneut. Gjatë këtyre katër viteve ...