Kryesore

Qëllimi yne minimal është të kalojmë grupin. Intervistë eksluzive me trajnerin e Zvicrës z.Vladimir Petkovic

Lindi më: 15 Gusht 1963 (53 vjec) , Sarajevë , Bosnja-Hercegovina Gjatësia: 1.90 m Pesha: 90 kg Bashkëshortja: Liljana Petkovic Fëmijët: Lea Petkovic, Ines Petkovic Pozicioni: Mesfushor Përgjatë karrierës aktive , Vladimir Petkovic ka luajtur me FC Sarajevo , e më pas me ekipe të ndryshme në Zvicër. Edhe karriera e tij si trajner është bazuar më shumë në...

De Biasi: Jam i fokusuar tek Europiani

Intervista, Prill 2016 Vlerësimi për ju ka arritur majat. Si arrini ta menaxhoni këtë promovim ndaj jush ? Për vite me rradhë unë kam jetuar në botën e futbollit , dhe tashmë mundem në mënyrë të balancuar të menaxhoj momentet negative dhe pozitive të profesionit tim. Sigurisht...

Intervistë me Presidentin Duka

Presidenti Duka: “Euro 2016”? Përqëndrim dhe profesionalizëm! Kur kanë mbetur më pak se dy muaj, nga fillimi i finaleve të Kampionatit Europian “Francë 2016”, Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit Armand Duka, bën një përmbledhje të shkurtër, të asaj që ka ndodhur dhe përgatitjeve ...

De Biasi: Ti përvishemi punës

Trajneri i Shqipërisë, Giovanni De Biasi, ka dhënë sot në orën 10.30 një konferencë për shtyp për mediat. Në qendër të vëmendjes, kanë qenë dy ndeshjet miqësore, që Shqipëria do të luajë më 26 mars, kundër Austrisë në Vienë dhe më 29 mars ...