Kryesore

Elseid Hysaj

Lindur më : 2 Shkurt 1994 (22 vjec) Shkodër, Shqipëri Gjatësia : 1,82 m  Pesha : 75 kg  Ekipi :  Napoli Roli : mbrojtës  Këmba e preferar : e djathta Intervista :  Si ndiheni për faktin qe Kombëtarja Shqiptare e Futbollit do të luajë në Kampionatin Europian, ‘’Francë 2016’’? ...

Kombetarja mberrin ne France

Ka mberritur ne France kombetarja shqiptare e futbollit. Ajo eahte nisur ne oren 11.30 nga aeroporti i Bergamos me avion charter per te mberritur ne oren 13.20. Pas mberritjes skuadra ka zbritur sipas nje ceremoniali te caktuar nga UEFA per te gjitha skuadrat e Europianit dhe ky ceremonial eshte xhiruar nga grupet ...

Kryeministri Rama pershendet skuadren

Kryeministri i Shqiperise Edi Rama, ka ardhur sot ne mengjes ne hotelin "Winter Garden", per te pershendetur skuadren kombetare. Ne nje takim te organizuar ne kopeshtin e hotelit, ku nuk mungonin edhe simbolet kombetare,te pranishem kane qene lojtaret e kombetares dhe stafi, drejtuesit e larte te FSHF e perfaqesues ...

Kryeministri Rama vizitë blic te Kombëtarja

Kryeministri i Shqipërisë ka vizituar sonte në mbrëmje ekipin kombëtar që gjendet në rezidencën e vet në Bergamo, në hotel "Winter Garden". Ai është takuar me presidentin e Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka, trajnerin Giovanni De Biasi dhe drejtues të tjerë të skuadrës. ...