Lajme

Plotësohet delegacioni kuqezi

Është plotësuar delegacioni kuqezi që shoqëron kombëtaren shqiptare të futbollit. Sot në drekë kanë mbërritur nga Tirana ZvPresidenti Lutfi Nuri dhe Sekretari i Përgjithshëm i FSHF, Ilir Shulku. Ata do të qëndrojnë pranë skuadrës kombëtare dhe do të nisen së bashku ...

Interesim i madh i medias italiane

Media italiane, qendrore dhe lokale, i ka dhënë një hapësirë të gjerë kombëtares shqiptare të futbollit. Kameranë dhe fotoreporterë të ndryshëm kanë mësyrë që në aeroportin e Bergamos për të fiksuar pamje të djemve kuqezinj dhe të stafit. Me të mbërritur në hotelin “...

Tifozë shqiptarë presin kuqezinjtë

Nuk mund të mungonin edhe këtu në Bergamo. Tifozët e kombëtares shqiptare të futbollit, kanë qenë sot në drekë duke pritur skuadrën kombëtare në aeroportin e Bergamos. Nuk ishte e vështirë ti dalloje, teksa të gjithë ju afroheshin futbollistë dhe stafit dhe kërkonin ...

Gashi në 11-shin më të mirë të javës

Sulmuesi i Kombëtares, Shkëlzen Gashi po arrin formën e tij dhe po vërteton pse është ndër lojtarët më të paguar te Colorado Rapids. Në barazimin 2-2 marrë fundjavën e shkuar në Montreal Gashi ishte më i miri në fushë, duke shënuar një ...