Lajme

Kombëtarja, stërvitet pasdite në Perros

Sot kombëtarja ka zhvilluar vetëm një stërvitje. Ajo është zhvilluar në orën 18.00 në kompleksin sportiv në Perros Guirec, ku Shqipëria po përgatitet prej 14 ditësh në finalet e Kampionatit Europian “Francë 2016”. Në kët stërvitje, nuk morën pjesë futbollistët e formacionit ...

Kukeli dhe Shehi: Duam të vazhdojmë më tej

Në konferencën e parë për shtyp pas ndeshjes kundër Rumanisë tëfituar me rezultatin 1-0, me gol të Sadikut në minutën e 43, përpara mediave u paraqitën Burim Kukeli dhe portiere Orges Shehi. Ata kanë shprehur kënaqësinë për paraqitjen e mirë që ...

Kombëtarja mbërrin në Perros Guirec

Kombëtarja shqiptare e futbollit, ka zbritur sot në aeroportin e Brestit në orën 12.40. Ndryshe nga të gjitha udhëtimet e tjera ekipi nuk zbriti në aeroportin e Lanionit. Kjo për shkak të motit të keq, që është i pranishëm në zonën e Bretanjës. Me ...

De Biasi: Një fitore që do të kujtohet nga të gjithë

Trajneri i Kombëtares shqiptare, Gianni De Biasi e ka vlerësuar suksesin ndaj Rumanisë si një arritje historike dhe si mbrëmjen më të bukur të kaluar me kuqezinjtë gjatë katër viteve të fundit. “Ishte mbrëmja më e bukur e turneut. Gjatë këtyre katër viteve ...