Lajme

Bileta për Francën dhe Rumaninë

FSHF, do të krijojë mundësinë e pajisjes me bileta për të gjithë ata tifozë dhe dashamirës të kombëtares që nuk janë pajisur ende me një të tillë. Ju bëjmë gjithashtu me dije se behet fjale per sasi te vogla dhe per arsye organizative, keshillohen te ...

De Biasi: Paguam emocionet e minutës së parë

Trajneri i Kombëtares shqiptare, Gianni De Biasi, tha se lojtarët e tij vuajtën në fillim emocionet e minutave të para, ndërkohë që vlerësoi reagimin e skuadrës kur u ndodh në disavantazh numerik. Duke folur për mediat pas humbjes 0-1 ndaj Zvicrës, italiani shpr...

Kombëtarja shqiptare mundet 1-0 nga Zvicra

Kombëtarja shqiptare ka humbur me rezultatin e ngushtë 1-0 ndeshjen ndaj Zvicrës, e vlefshme për Evropianin “Francë 2016”, Grupi A. Ndeshja e luajtur në stadiumin “Bollaert-Delelis” të Lensit nisi keq për kuqezinjtë, që pësuan gol shumë shpejt. Në minutën e pestë, një dalje e gabuar e Berishë...

De Biasi deklaron formacionin

Vetem 20 minuta perpara nisjes per ne stadiumin e Lensit, trajneri Gianni De Biasi, ka zhvilluar mbledhjen e zakonshme ku eshte deklaruar edhe formacioni. Shqiperia do te luaje kunder Zvicres me kete formacion: Berisha, Hysaj, Cana, Mavraj, Kukeli, Abrashi, Agolli, Lenjani, Xhaka, Roshi, Sadiku.