Lajme

Kuqezinjtë festojnë me tifozët në shesh

Kombëtares shqiptare të futbollit iu rezervua një pritje e veçantë nga tifozët në “Fan Zone” të ngritur në Sheshin Nënë Tereza në kryeqytet, ku lojtarët u pritën si heronj teksa u ngjitën në podium. Ekipi Kombëtar iu drejtua “Fan Zone” menjëherë ...

Delegacioni kuqezi pritet nga Kryeministri Rama

Pas kryerjes së procedurave për pasaportat diplomatike në Ministrinë e Punëve të Jashtme, autobusi i hapur kuqezi, ju drejtua Kryeministrisë, ku u pritën nga kreu i qeverisë, Edi Rama dhe Ministrja e Arsimit dhe Sportit, Lindita Nikolla. Pasi falënderoi kryeministrin për mbështetjen, skuadrën ...

Lojtarët e Kombëtares aplikojnë për pasaporta diplomatike

Ndalesa e radhës e Kombëtares ishte në Ministrinë e Punëve të Jashtme, ku futbollistët kuqezi kryen procedurat për pajisjen me pasaportë diplomatike. Gjatë ceremonisë Ministri i Punëve të Jashtme, Ditmir Bushati, i cili kuqezinjtë si ambasadorët më të shkëlqyer të Shqipërisë ...

Veliaj i dorëzon “Çelësin e Tiranës” Kombëtares

Pas mbërritjes në kryeqytet ndalesa e parë e Kombëtares shqiptare të futbollit ishte në Bashkinë e Tiranës, ku u prit në një ceremoni të veçantë nga kryebashkiaku Erion Veliaj, i cili i dorëzua kuqezinjve “Çelësin e qytetit”. Në një ceremoni të organizuar në ambientet ...