Lajme

Kombëtarja stërvitet në stadiumin e Bergamos

Ka zhvilluar stërvitjen e fundit ekipi kombëtar shqiptar, në prag të ndeshjes kundër Ukrainës, që do të zhvillohet nesër mbrëma në stadiumin e Bergamos “Atleti Azzurri”, në orën 20.30. Stërvitja e kombëtares, ka filluar në orën 19.00 dhe pjekur atë ka patur ...

De Biasi: Pres të marr mesazhe nga ndeshja me Ukrainën

Trajneri i kombëtares së Shqipërisë, Giovanni De Biassi dha sot në orën 18.30, një konferencë për shtyp në sallën e konferencave të stadiumit “Atleti Azzurri”, të Bergamos. Në këtë konferencë kishte një interesim të madh të mediave vendase, lokale dhe qendrore. “Po e nis me ...

Kombëtarja lë Austrinë, mbërrin në Itali

Kombëtarja shqiptare e futbollit ka lënë sot paradite hotelin Falkenstainer, në Bad Ëaltersdorf, i cili për dhjetë ditë u shndërrua në rezidencë të saj. Në orën 12.30, ekipi e ka patur mengjesin e lirë. Më pas, futbollistët kanë kryer edhe një set fotosh individuale me ...

Plotësohet delegacioni kuqezi

Është plotësuar delegacioni kuqezi që shoqëron kombëtaren shqiptare të futbollit. Sot në drekë kanë mbërritur nga Tirana ZvPresidenti Lutfi Nuri dhe Sekretari i Përgjithshëm i FSHF, Ilir Shulku. Ata do të qëndrojnë pranë skuadrës kombëtare dhe do të nisen së bashku ...