Lajme

Kombëtarja zhvillon stërvitjen e ditës

Sot kombëtarja ka zhvilluar vetëm një stërvitje. Ekipi i drejtuar nga trajneri Giovanni De Biasi, është stërvitur në fushën e kompleksit sportive Yves . Kjo është stërvitja e parë dhe e vetmja, përpara ndeshjes kundër Rumanisë, që zhvillohet në Perros Guirec ku Shqipë...

Sot, regjimi i ditës me një stërvitje

Kombëtarja shqiptare e futbollit, ka pushuar dje pasdite në rezidencën e saj në Hotel “L’Agapa” në Perros Guirec. Paraditja ka qenë përsëri pushim e shoqëruar me pak aerobi dhe realaks. Sot pasdite në orën 18.00, skuadra e drejtuar nga Gianni De Biasi do të ...

Perros Guirec respekton kombëtaren

Sot ka qenë një ditë e vëçantë për qytetin e Perros Guirec. Në Bashkinë e qytezës që vogël, në Bretange, është organizuar një ceremoni e thjeshtë por shumë kuptimplotë. Një delegacion zyrtar i Federatës Shqiptare të Futbollit, i përbërë nga Presidenti Armand Duka, ...

De Biasi: Jam krenar për këtë skuadër

Trajneri i Kombëtares shqiptare, Gianni de Biasi foli për mediat pas ndeshjes me Francës, ku shprehu keqardhje për atë humbje të pësuar në minutat e fundit. Gjithsesi, tekniku italian është i kënaqur për paraqitjen që bëri skuadra në fushë pavarësisht rezultatit ...