Lajmet e fundit

Kombëtarja shqiptare mundet 1-0 nga Zvicra

Kombëtarja shqiptare ka humbur me rezultatin e ngushtë 1-0 ndeshjen ndaj Zvicrës, e vlefshme për Evropianin “Francë 2016”, Grupi A. Ndeshja e luajtur në stadiumin “Bollaert-Delelis” të Lensit nisi keq për kuqezinjtë, që pësuan gol shumë shpejt. Në minutën e pestë, një dalje e gabuar e Berishë...

De Biasi deklaron formacionin

Vetem 20 minuta perpara nisjes per ne stadiumin e Lensit, trajneri Gianni De Biasi, ka zhvilluar mbledhjen e zakonshme ku eshte deklaruar edhe formacioni. Shqiperia do te luaje kunder Zvicres me kete formacion: Berisha, Hysaj, Cana, Mavraj, Kukeli, Abrashi, Agolli, Lenjani, Xhaka, Roshi, Sadiku.

Gianni De Biasi

Vlerësimi për ju ka arritur majat. Si arrini ta menaxhoni këtë promovim ndaj jush ? Për vite me rradhë unë kam jetuar në botën e futbollit , dhe tashmë mundem në mënyrë të balancuar të menaxhoj momentet negative dhe pozitive të profesionit tim. Sigurisht , popullariteti dhe...

Paolo Tramezzani

Paolo Tramezzani u lind më 30 Korrik 1970 , Castelnovo ne’Monti , në Emilia. Ai e nisi karrierën e tij një ekipin Italian të Prato , dhe gjithashtu luajti për Cosenza, Lucchese, Inter Milan , Venezia , Cesena dhe Piacenza , përpara se të transferohej tek Tottenham Hotspur në verën e 1998, kur ekipin ...