Lajmet e fundit

UEFA, tjetër test antidoping me dhjetë futbollistë

Përsëri kontroll antidoping, nga ana e organizmit më të rëndësishëm të futbollit europian. UEFA ka qenë e pranishme në hotel “L’ Agapa”, në Perros Guirec të Francës, nëpërmjet grupit të saj për të kryer testet antidoping, tek disa futbollistë të kombë...

Konferenca per shtyp, flasin Basha e Kaçe

Migjen Basha dhe Ergys Kaçe kanë qenë sot në konferencën për shtyp të rradhës të organizuar në kompleksin sportiv në Perros Guirec. I pari ka folur Migjen Basha: “Edhe pse kam luajtur per skuadrat e moshave te Zvicres, endrra ime ka qene te luaj per kombetaren ...

Sot, stërvitja e e ditës zgjati 90 minuta

Sot skuadra kombëtare e Shqipërisë ka zhvilluar vetëm një stërvitje në kompleksin sportive “Ives Jannou” në Perros Guirec, stërvitja e dytë e skuadrës kombëtare për sot. Ajo ka zgjatur për 90 minuta dhe është zhvilluar me ritëm të lartë. Si të ...

Frederic Veseli

Lindur më :  20 Nëntor 1992 (23 vjec)  Renens , Zvicër Gjatësia : 1,83 m Pesha : 80 kg Ekipi : FC Lugano Roli:  mbrojtës Këmba e preferuar : e djathta  ...