Lajmet e fundit

Seanca e pasdites, Kombëtarja përgatit aspektin taktik

Pas seancës së paradites, Kombëtarja shqiptare ka zbritur në fushën e stërvitjes rreth orës 17:30 për t’u dhënë fund përgatitjeve në kampingun kuqezi në Perros Guirec. Sipas axhendës, të martën në orën 11:00 skuadra do të niset drejt Marseille-s pë...

Seanca e paradites, Kombëtarja ndahet në dy grupe

Kombëtarja shqiptare ka vijuar përgatitjet për ndeshjen e së mërkurës me Francën që do të luhet në stadiumin “Velodrome” të Marseille-s. Trajneri Gianni De Biasi ka vendosur të ndajë skuadrën në dy pjesë, me lojtarët që nuk u aktivizuan në ndeshjen ndaj ...

FSHF: Profilet false demtojne imazhin e Shqiperise

FSHF shpreh keqardhjen qe ne kete moment fantastik te historise se futbollit tone qe po e jetojme te gjithe se bashku fale djemve te Kombetares, trajnerit dhe ekipit drejtues te FSHF, nje profil fallco ne facebook dhe nje status i rreme i Xherdan Shaqirit marrin jehone permes portalesh te caktuara ...

Kombëtarja, agjenda e ditës pas ndeshjes

Është zhvilluar seanca e parë stërvitore e skuadrës kombëtare në Perros Guirec, pas përfundimit të ndeshjes së parë mes Shqipërisë dhe Zvicrës. Paraditja, ka qenë pushim për skuadrën e Gianni De Biasit. Ajo ka qëndruar e lirë, në hotel “L Agapa”, ...