Lajmet e fundit

Fiton Shqipëria, shkojmë në Francë

Shqipëria, është kualifikuar direct për në finalet e Kampionatit Europian të futbollit, duke mundur në ndeshjen e fundit, Armeninë me rezultatin 0-3.Një kualifikim historik për Shqipërinë, e cila deri tani, nuk ka qenë asnjëherë pjesë e një kompeticioni të rëndësishëm, eur...

De Biazi: Neser luajme per fitore

Ne oren 18.00 (me oren shqiptare), trajneri i Shqiperise Xhani De Biazi dha nje konference per shtyp se bashku me kapitenin Lorik Cana dhe menaxherin e skuadres Alban Bushi. Te pranishem gazetare shqiptare dhe armene. Ne fillim trajneri i kombetares i beri nje permbledhje situates ku skuadra ndodhet para kesaj...

Kombëtarja mbërrin në Armeni

Ekipi kombëtar, ka mbërritur sot në drekë në Armeni, ku nesër do të luajë ndeshjen e fundit në grup, në kuadrin e eliminatoreve të Kampionatit Europian Francë 2016. Udhëtimi është kryer me avion charter, direkt në itenerarin Tiranë- Erevan. Delegacioni shqiptar, i cili kryesohet nga Pre...

Komunikatë për shtyp

Federata Shqiptare e Futbollit, kërkon të falenderojë të gjithë opinionin publik, tifozët e zjarrtë brenda dhe jashtë Shqipërisë, banorët e Tiranës dhe të Elbasanit,shtetin shqiptar, policinë dhe organet e tjera inteligjente, që na kanë mbështetur në një periudhë të gjatë dhe intensive, në...