Lajmet e fundit

Konferenca e shtypit: Flasin Mavraj dhe Hysaj

Konfererenca e parë për shtyp, pas ndeshjes kundër Zvicrës është zhvilluar sot në orën 17.30 në ambientet e kompleksit Sportiv në “Perros Guirec”. Përpara mediave shqiptare dhe ndërkombëtare kanë qenë dy mbrojtës, Mërgim Mavraj dhe Elseid Hysaj. Fillimisht, është përgjigjur Mavraj ...

Dashamirës të kombëtares, tek “Shtëpia e Tifozëve”

E diela e parë e Europianit Francë 2016 në Perros Guirec, ka qenë shumë e veçantë. Kjo, sepse banorët vendas dhe shumë shqiptarë të cilët jetojnë dhe punjnë në zonën e Bretanjës, e kanë kaluar paraditen e pushimit tek “Shtëpia e Kombëtares”. Ata kanë ...

Bileta për Francën dhe Rumaninë

FSHF, do të krijojë mundësinë e pajisjes me bileta për të gjithë ata tifozë dhe dashamirës të kombëtares që nuk janë pajisur ende me një të tillë. Ju bëjmë gjithashtu me dije se behet fjale per sasi te vogla dhe per arsye organizative, keshillohen te ...

De Biasi: Paguam emocionet e minutës së parë

Trajneri i Kombëtares shqiptare, Gianni De Biasi, tha se lojtarët e tij vuajtën në fillim emocionet e minutave të para, ndërkohë që vlerësoi reagimin e skuadrës kur u ndodh në disavantazh numerik. Duke folur për mediat pas humbjes 0-1 ndaj Zvicrës, italiani shpr...