Lajme

Pasdite, përfundojnë fotot zyrtare

Sot pasdite në orën 17.00 ekipi kombëtar dhe stafi , kanë përgatitur fotot zyrtare në prag të fillimit të finaleve të Kampionatit Europian Francë 2016. Ata kanë kryer fotot me uniformën e lojës, tuten e paraqitjes dhe kanë veshur devizën civile të ideuar dhe realizuar nga stitlisti ...

De Biasi, konferencë për shtyp

“Ka qenë një vendim i vështirë, duke kuptuar emocionet e futbollistëve dhe dëshirën e tyre për të qenë në Europian, por jam menduar gjatë dhe jam konsultuar me stafin tim për këtë. Vendimet i marr unë, ashtu si edhe përgjegjësitë. Më ...

Katër futbollistët kthehen në shtëpi

Berat Gjimshiti, Milot Rashica, Herolind Shala dhe Amir Rahmani, janë larguar nga rezidenca kuqezi, sot në mëngjes. Të katër futbollistët, të cilët ishin grumbulluar me skuadrën kombëtare, nga trajneri Gianni De Biasi, janë nisur për në destinacionet e tyre të udhëtimit, duke ...

De Biasi, nesër konferencë për shtyp

Trajneri i Shqipërisë, Gianni De Biasi, ka shpallur sot zyrtarisht listën me 23 futbollistë që do të jenë në finalet e Kampionatit Europian “Francë 2016”. Nuk janë përzgjedhur nga trajneri,katër futbollistë nga lista paraprake e shpallur më 22 maj. Ata kanë qenë, Berat Xhimshiti, Amir Rrahmani, Milot Rashica ...