Lajme

Interesim i madh i medias italiane

Media italiane, qendrore dhe lokale, i ka dhënë një hapësirë të gjerë kombëtares shqiptare të futbollit. Kameranë dhe fotoreporterë të ndryshëm kanë mësyrë që në aeroportin e Bergamos për të fiksuar pamje të djemve kuqezinj dhe të stafit. Me të mbërritur në hotelin “...

Tifozë shqiptarë presin kuqezinjtë

Nuk mund të mungonin edhe këtu në Bergamo. Tifozët e kombëtares shqiptare të futbollit, kanë qenë sot në drekë duke pritur skuadrën kombëtare në aeroportin e Bergamos. Nuk ishte e vështirë ti dalloje, teksa të gjithë ju afroheshin futbollistë dhe stafit dhe kërkonin ...

Kuqezinjtë, nesër në Itali

Nesër ekipi kombëtar niset për në Bergamo. Kjo mund të konsiderohet edhe faza e dytë e përgatitjeve të kuqezinjve, për në finalet e Kampionatit Europian “Francë 2016”. Kombëtarja udhëton për Bergamo, nesër në drekë, me avion çarte duke u nisur nga Graci. ...

Austri, sot u zhvilluan stërvitjet e fundit

Sipas programit skuadra kombëtare ka zhvilluar sot dy stërvitjet e fundit në Austri. E para në orën 10 paradite dhe e dyta në orën 17.45. Të dyja u zhvilluan me intensitet të lartë dhe me pjesëmarrjen e të gjithë futbollistëve. Nuk ka patur asnjë lojtar që ...