Lajme

Vijnë Kaçe e Memushaj, kompletohet ekipi

Dy mesfushorët kuqezi, Ergys Kaçe dhe Ledian Memushaj janë bashkuar me kombëtaren shqiptare në grumbullim në tokën austriake. Kaçe ka mbërritur më herët gjatë ditës, ndërsa Memushaj është bashkuar me kuqezinjtë rreth orës 19:30 të ditës së sotme. Kujtojmë që ...

Një kombëtare elegante, gati drejt Francës

Shqipëria po përgatitet për pjesëmarrjen e saj të parë në finalet e Kampionatit Europian “Francë 2016”, jo thjesht për të bërë një paraqitje dinjitoze si një skuadër që di të prodhojë lojë dhe rezultat por edhe si një kombëtare elegante dhe e paraqitshme. ...

Kombëtarja viziton armët e Skënderbeut

Sot në orën 17.00, kombëtarja shqiptare e futbolllit sipas planit të anonçuar me parë ka shkuar për një vizitë në Muzeumin e Arteve të Vienës. Qellimi i kesaj vizite, ka qenë për të parë nga afër armët Heroit Kombëtar të shqiptarëve ...

Mbërrijnë Kukeli dhe Veseli

Dy futbollistët e skuadrës kombëtare të Shqipërisë Blerim Kukeli dhe Frederik Veseli, kanë mbërritur mbrëmë vonë në hotelin Rezidencë të skuadrës tonë kombëtare. Futbollistët, të cilët një ditë më parë morën pjesë në finalen e Kupës së Zvicrë...