Lajme

Bajerni ndjek Eseid Hysajn!

Mbrojtësi i Kombëtares, Elseid Hysaj mund të transferohet te Bayern Munich gjatë merkatos verore. Futbollistit shqiptar i kanë vlejtur performancat e shkëlqyera me Napolin gjatë këtij sezoni, që duket se kanë bindur drejtuesit e klubit bavarez për ta transferuar në Bundesligë. Gazeta e Napolit “Il ...

Gashi në 11-shin më të mirë të javës

Sulmuesi i Kombëtares, Shkëlzen Gashi po arrin formën e tij dhe po vërteton pse është ndër lojtarët më të paguar te Colorado Rapids. Në barazimin 2-2 marrë fundjavën e shkuar në Montreal Gashi ishte më i miri në fushë, duke shënuar një ...

Dëmtohet Xhaka, rrezikon 1 muaj pushim

Mesfushori i Kombëtares, Taulant Xhaka, pësoi një dëmtim gjatë fundjavës, kur skuadra e tij fitoi titullin, ndërsa lojtari në fjalë i la vendin Alijit në gjysmën e pjesës së parë. Klubi i Basel-it njoftoi se mesfushori shqiptar do të qëndrojë disa javë ...

Sadiku shpreson te mbijetesa

Sulmuesi i Kombëtares, Armando Sadikut dhe Vaduzi u kthyen te fitorja, duke shpresuar ende kështu te mbijetesa në ligën elitare të Zvicrës. Skuadra e shqiptarit arriti të mundë St. Galenin në transfertë me rezultatin 1-3. Një fitore mjaft e rëndësishme dhe 5 javë para pë...