Lajme

Kombëtarja, relaks dhe lojra

Disiplinë, intensitet dhengarkesa. Për 9 ditë me rradhë Gianni De Biasi dhe stafi i tij, kanë aplikuar këtë rregjim, gati spartan tek skuadra. Dhe pikërisht ai, njeriu që drejton kombëtaren kuqezi, sot paradite i ka bërë ta gjithëve një surprizë. Ndonëse në program shkruhej “...

Duka: Na duhet përqëndrim dhe vlerësim maksimal

I pyetur për faqen zyrtare të FSHF, menjëhere pas përfundimit të ndeshjes presidenti Armand Duka deklaroi: “Fillimisht, ajo që dua të theksoj është se gabime si ai që solli golin e parë, me fillimin e ndeshjes, janë të pafalshme. Loja fillon dhe përfundon, kur sinjalizon gjyqtari. ...

Shqipëria kalon me sukses testin me Katarin

Kombëtarja shqiptare e futbollit zhvilloi testin e parë miqësor në kuadër të përgatitjeve për Kampionatin Europian “Francë 2016” ndaj Katarit. Kjo miqësore u zhvillua në Hartberg të Austrisë dhe u fitua nga kuqezinjtë me rezultatin 3-1. Ishin futbollistët e Katarit që kaluan të parë...

Kombëtarja tek armët e Skënderbeut, tifozët gati

Kombëtarja shqiptare e futbollit, do të jetë nesër në orën 17.00, për një vizitë në Muzeumin e Arteve të Vienës, për të parë nga afër armët e Heroit Kombëtar të shqiptarëve Gjergj Kastriot Skënderbeu. Kjo vizitë është planifikuar muaj më ...