Lajme

Media ndërkombëtare intervistë me Presidentin Duka

Vazhdon interesimi i mediave ndërkombëtare, për përgatitjet që skuadra kombëtare e Shqipërisë po bën në Bad Ëaltersdorf të Austrisë. Prej ditësh një grup i gazetaës prestigjioze francez ”L’ekip”, po qëndron pranë skuadrës kombëtare për të kryer ...

Kombëtarja, streçing dhe mbledhje

Ka nisur si të gjitha ditët e tjera edhe dita e ndeshjes së parë miqësore të skuadrës tonë kombëtare, kundër Katarit. Skuadra pasi ka konsumuar mëngjesin, dhe ka patur pak kohë të lirë dhe në orën 12.00 në drejtimin e përgatitësit Alberto ...

Presidenti Duka mbërrin në Austri

Është akomoduar sot në mëngjes në hotel Falkenstein, në Bad Waltersdorf, edhe anëtari më “i ri” i familjes kuqezi. Presidenti Armand Duka, ka mbërritur rreth orës 10.00 në hotel. Ai ka udhëtuar me kuqezi nga kryeqyteti austriak. Me të mbërritur ai është njohur me gjendjen ...

Finalja e Champions, kombëtarja e ndjek në grup

Finalja e mbrëmshme e Campions League, është ndjekur, nga qindra milionë njerëz në të gjithë botën. Por ajo ka patur mbrëmë edhe disa shikues krejtësisht të veçantë. Kanë qenë futbollistët dhe i gjithë stafi i kombëtares shqiptare të futbollit, ata, që kanë ...