Lajme

Sadiku: Flas me gjuhën e golit!

Sulmuesi shqiptar, Armando Sadiku ishte heroi i skuadrës së Vaduzit në fitoren 2-0 ndaj Sionit ku shënoi një dygolësh shumë të rëndësishëm për mbijetesën e ekipit të tij në Superligën e Zvicrës. Paraqitje e tij tërhoqi vëmendjen e ...

Lideri i ekipit – Gianni De Biasi

Gianni De Biasi është trajneri i parë që e kualifikon Shqipërinë në një turne të rëndësishëm, dhe këtë ja arriti duke e kualifikuar ekipin në Kampionatin Europian ‘‘Euro 2016‘‘.  Pas kualifikimit ai u shndërrua në një hero kombëtar. Giovanni De Biasi , i njohur dhe ...

Sadiku, dopjetë për të shpëtuar Vaduzin

Sulmuesi i Kombëtares shqiptare, Armando Sadiku po kalon një formë të shkëlqyer dhe këtë e tregoi edhe në ndeshjen e zhvilluar të mërkurën. Ai i dha fitoren 2-0 Vaduzit, duke qenë autor i të dy golave ndaj Sionit. Sadiku kaloi ekipin e tij në avantazh, ...

Televizioni “SRF”, dokumentar për Shqipërinë

Me finalet e Europianit të afrohen, mediat ndërkombëtare vazhdojnë që të flasin për arritjen e Shqipërisë, duke i bërë jehonë grupit, trajnerit, cilësive dhe sidomos dëshirës dhe pasionit të shqiptarëve. Sigurisht, ashtu si edhe “France Football” kishte shkruar, duke e renditur ...