Lajme

Duka: Faleminderit! Arritëm një ëndërr!

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka, vlerëson rezultatin historik të kombëtares shqiptare, e cila arriti që të kualifikohej drejtëpërdrejtë në fazën finale të Kampionatit Europian “Francë 2016”. Nëpërmjet mesazhit që përcolli për faqen zyrtare të FSHF, kreu i ins...

De Biazi: Ndeshja e jetës, ja dolëm!

Trajneri i Shqipërisë, e ka të vështirë që ti përmbajë emocionet. Krejtësisht i lumtur dhe gati në delir për suksesin e arritur, në daljen e tij të fundit për shtyp, në këto eliminatore, tekniku që plotësoi ëndrrën e të gjithë shq...

Fiton Shqipëria, shkojmë në Francë

Shqipëria, është kualifikuar direct për në finalet e Kampionatit Europian të futbollit, duke mundur në ndeshjen e fundit, Armeninë me rezultatin 0-3.Një kualifikim historik për Shqipërinë, e cila deri tani, nuk ka qenë asnjëherë pjesë e një kompeticioni të rëndësishëm, eur...

De Biazi: Neser luajme per fitore

Ne oren 18.00 (me oren shqiptare), trajneri i Shqiperise Xhani De Biazi dha nje konference per shtyp se bashku me kapitenin Lorik Cana dhe menaxherin e skuadres Alban Bushi. Te pranishem gazetare shqiptare dhe armene. Ne fillim trajneri i kombetares i beri nje permbledhje situates ku skuadra ndodhet para kesaj...