Lajme

Kukeli në hall, Sadiku i shpëtuar!

FC Zurich tashmë është me një këmbë në kategorinë e dytë. Skuadra ku aktivizohet mesfushori shqiptar, Burim Kukeli, nuk luajti për shkak të një dëmtimi të lehtë në fundjavë. Superliga zvicerane është drejt finishit, pasi kanë mbetur edhe dy javë. Zurich renditet i fundit dhe ka grumbulluar ...

Memushaj çon Pescara-n në play-off

Mesfushori i Kombëtares, Ledian Memushaj vazhdon të jetë protagonist me skuadrën e tij Pescara në Serinë B italiane. Mesfushori vlonjate shënoi për të dytin takim radhazi me skuadrës abruceze, teksa e ndihmoi të siguronte biletën për në gjysmëfinalen e fazës play-off në Ser...

Cikalleshi, një gol që vulos Europën

Sulmuesi i Kombëtares, Sokol Cikalleshi ishte vendimtar me golin e tij në minutën e 93-të që i dha fitoren Istanbul Basaksehir-it në transfertën e vështirë ndaj Ekshisehirspor. Kavajasi e nisi si titullar këtë sfidë duke realizuar në fund golin që i dha edhe sigurinë matematikore Istanbul ...

Gashi shkëlqen me Colorado Rapids

Sulmuesi shqiptar, Shkëlzen Gashit ka bërë një tjetër paraqitje e mirë në kampionatin amerikan të “Major League Soccer”. Lojtari i Kombëtares shqiptare ishte mes më të mirëve në fushë për Colorado Rapids në ndeshjen ndaj Columbus Crew, që përfundoi në barazim 1-1. Gashi dha a...