Lajme

Kaçe në një ditë të keqe me PAOK

Sfida e mesjavës mes PAOK-ut dhe AEK-ut, në sfidën e parë në fazën play-off, u mbyll me tension, ndërsa selanikasit fituan 2-1. Protagonistë të sherrit në fund të takimit ishin Ergys Kaçe dhe portugezi i AEK-ut Helder Barbosa. Nuk është e qartë arsyeja e sherrit, ...

Basha mund të qëndrojë në Serie B

Mesfushorit shqiptar, Migjen Basha i mjaftuan pak muaj te Como për të treguar sa vlen, edhe pse skuadra e tij ka rënë në Lega Pro. Futbollisti u transferua te Como për të rigjetur formën optimale para Euro 2016 dhe ia ka dalë mbanë, sepse ka luajtur 12 ndeshje ...

Manaj titullar në Sassuolo-Inter

Kjo fundjavë mund të jetë e duhura për Rey Manajt. Luhet Sassuolo-Inter, një ndeshje që për skuadrën e Mancinit vlen thjeshtë për statistika, por nga ana tjetër kjo sfidë mund ti shërbejë sulmuesit shqiptar të Interit i cili do të ketë mundësi të ...

Shqipëri-Zvicër, ndeshja më e lirë…

Europiani po afrohet dhe media ndërkombëtare po nxjerrin fakte interesante ë turneut që do të zhvillohet në Francë. Kuriozitetet kanë të bëjnë sigurisht me gjëra që nuk i përkasin fushës së lojës, duke nisur nga qytetet më të shtrenjta apo më të lira, ndeshjet ...