Lajmet e fundit

Mërgim Mavraj

Lindur më : 9 Qershor 1986 (29 vjec) Hanau , Gjermani Gjatësia : 1,90 m Pesha : 84 kg Ekipi :  1. FC Köln Roli : Mbrojtës Këmba e preferuar: e majta   Intervista :   Si ndiheni për faktin qe Kombëtarja Shqiptare e Futbollit do të luajë në Kampionatin Europian, ‘’Francë 2016’’?  Ndjeva kënaqësi , një ...

Perros Guirec, qyteza e veshur kuqezi

Është veshur kuqezi, qyteza e Perros Guirec, këtu në Francë. Gjëja e parë që të bie në sy, sapo hyn në qytet janë flamujt e Shqipërisë. Në të gjithë qendrën e tij, dyqane, zyra, etj janë vendosur në vitrina flamuj kuqezi dhe simbole të tjera të ...

Stërvitja e paradites, kombëtarja përgatitet herët

Ka nisur në orën 08.30, stërvitja e paradites e ekipit kombëtar të futbollit. Futbollistët kanë zhvilluar kryesisht streçing, sprinted he ushtrime të tjera fizike. Me përjashtim të portierëve të cilët janë stërvitur, si gjithmonë më vete pjesa tjetër e skuadrës, ...

“UEFA Day”, ekipi bën foto dhe intervista

Është zhvilluar më herët, sot paradite, stërvitja e skuadrës kombëtare të Shqipërisë. Ajo ka nisur në orën 08.30 dhe ka vazhduar për rreth një orë. Kjo për shkak se kombëtarja për tre orë do të jetë në dispozicion të “UEFA Day”. ...