Lajmet e fundit

Cana dhe Lenjani “kursehen”

Skuadra e Nantes rikthehet tek fitorja duke mundur 1-0 skuadrën e Nices, e cila kishte objektivin tri pikë, pasi synon një biletë në Champions League. Ishte Adrien Tomason ai që realizoi në minutën e 68-të, duke i prishur punë edhe skuadrës së Nisës. Te “kanarinat” ra ...

Shala siguron Europa League

Një ndeshje emocionuese ka qenë ajo mes Slovan Liberecit dhe Bobi Brnos, në kampionatin çek. Titullar ishte edhe mesfushori i Shqipërisë, Herolind Shala, i cili ka festuar në fund për një rezultat 4-2 që i jep mundësi ekipit të tij të sigurojë vendin e tretë dhe Europa ...

Shqipëria, Hirushja e “Euro 2016”!

Shqipëria e De Biasi-t debuton në Europë, duke u bërë pjesë e futbollit të rëndësishëm. Kështu cilësohet kombëtarja kuqezi në emisionin “Kodi i Kuq”, në “Sky Sport”, që drejtohet nga ish-futbollisti Gianluca Viali. Seria e radhës e këtij emisioni iu ë...

Basel-i kampion, dëmtohet Xhaka

Basel-i ka mbyllur llogaritë me titullin kampion dhe përpara 32 mijë shikuesve në stadiumin “St Jacob Park”, ka arritur të sigurojë vendin e parë në mënyre matematike pas suksesit 2-1 ndaj Sionit. Është një festë për dy lojtarët e kombëtares, Naser Aliji dhe Taulant Xhaka, edhe ...