Lajmet e fundit

UEFA: Rashica, si Neymar e Ronaldo

Mesfushori i talentuar kuqezi, Milot Rashica sot është një yll që shkëlqen në Holandë. Madje, ai ka qenë personaliteti i javës në faqen zyrtare të UEFA-s, që në artikullin që ia ka kushtuar futbollistit e ka krahasuar atë me yllin portugez, Kristiano Ronaldo, por edhe me yllin brazilian, ...

Abrashi tregon si zgjodhi Shqipërinë

Transferimi nga Zvicra në Gjermani padiskutim që i ka dhënë më shumë në aspektin profesional. Edhe pse është një ndër më të vjetrit dhe veteranët e kombëtares së Shqipërisë, për numër ndeshjesh të luajtura në erën “De Biazi”, megjithatë puna ka qenë ...

Eurosport, jehonë suksesit të Shqipërisë

Kualifikimi i Shqipërisë në finalet e Euro 2016 ka bërë që të gjithë mediat botërore të shkruajnë për ne. Eurosport në versionin italian ka publikuar një reportazh rreth arritjes së kombëtares sonë, duke bërë edhe një përmbledhje të shkurtër të historisë sonë futbollistike, ...

Mavraj e Koln shumë pranë mbijetesës

Mbrojtësi i Kombëtares, Mërgim Mavraj është rikthyer në formacion me Koln-in, ndërsa skuadra e tij ka arritur të marrë një sukses mjaft të rëndësishëm të dielën në Bundesligë, duke fituar në shifrat 3-2 ndaj Mainzit. Në vija të përgjithshme Mavraj ka ...