Lajmet e fundit

Rashica, gol në barazimin e Vitesse-s

Sulmuesi i talentuar kuqezi, Milot Rashica vazhdon të dhurojë paraqitje mjaft pozitive me Vitesse-n në Eredivisie. Lojtari i kombëtares realizoi golin e vetëm për skuadrën e tij në barazimin 1-1 përballë Heracles. Ishte talenti ai që zhbllokoi rezultatin në minutën e 48-të , teksa ky ...

Aliji, mes më të mirë këtë javë te Basel

Dy lojtarët e Kombëtares shqiptare, Taulant Xhaka dhe Naser Aliji kanë bërë një paraqitje pozitive me Basel-in këtë të dielë, teksa kampionët e Zvicrës arritën një fitore tenistike me rezultatin 7-0 ndaj St. Gallen. Mesfushori Xhaka luajti se zakonisht për 90 minuta, duke ...

Shala shndërrohet në heroin e Liberec

Mesfushori i Kombëtares shqiptare, Herolind Shala ishte ndër protagonistët kryesorë mes kuqezinjve që aktivizohen në Evropës, duke u shndërruar në hero Slovan Liberec ka një hero. Të shtunën e kaluar, ai shënoi të dy golat e takimit në suksesin 2-0 përballë Vysocina ...

Sadiku në formë, tjetër gol me Vaduzin

Sulmuesi i Kombëtares shqiptare, Armando Sadiku ka shënuar sërish këtë fundjavë me Vaduzin në takimin që skuadra e tij humbi me rezultatin 5-4 ndaj Young Boys në ligën e parë zvicerane. Sadiku arriti të barazonte përkohësisht rezultatin në shifrat 2-2, me anë të ...