Lajmet e fundit

Dëmtohet Cana, nuk luan me Nantes

Kapiteni i Kombëtares shqiptare, Lorik Cana nuk u grumbullua me skuadrën e tij, Nantes për ndeshjen e dielës kundër Montpellier. Shkak për këtë mungesë është bërë dëmtimi i futbollistit shqiptar, i cili humbi kështu mundësinë për t’u ...

Intervistë me Presidentin Duka

Presidenti Duka: “Euro 2016”? Përqëndrim dhe profesionalizëm! Kur kanë mbetur më pak se dy muaj, nga fillimi i finaleve të Kampionatit Europian “Francë 2016”, Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit Armand Duka, bën një përmbledhje të shkurtër, të asaj që ka ndodhur dhe përgatitjeve ...

The Guardian

Rrugët e Tiranës u mbyllën , dhe njerzit vërshuan në shësh , rreth monumentit të heroit kombëtar Skenderbeu, me flakadanë dhe fishekzjarrë. E njëjtja gje ndodh dhe në Prishtinë , në kryeqytetin e Kosovës. Është e pazakontnë që dy qytete me kilometra larg thë festojnë ...

Sport

Shqipëria mund Armeninë 3-0 të dielën dhe konfirmon pjesmarrjen në Kampionatin Europian Francë 2016. Kjo është hera e parë që kualifikohën në një turne të tillë. Tashmë janë pjesë e historisë.   Të drejtuar nga tekniku Italian Gianni De Biasi , fitorja nënkupton që Danimarka zbret në zonë...