Lajmet e fundit

“Kombetarja ne Europian”

Diten e djeshme ne Pallatin e Brigadave, Federata Shqiptare e Futbollit organizoi pritjen "Kombetarja ne Europian". Nje mbremje kjo mes te ftuarish nga bota e sportit, artit, kultures, medias por dhe me pjesemarrjen e Kryeministrit Rama, Presidentit te Republikes Z. Nishani dhe Kryetarit te Parlamentit Z. Meta si dhe pol...

De Biazi: Gati për dy miqësoret e radhës

“Do të jenë dy miqësore, që ne do të luajmë në këto data të lira të FIFAs. E para shumë e veçantë, do të jetë ndeshja kundër Kosovës, që ka brenda emocione, festë, vëllazëri. E dyta, kundër Gjeorgjisë e cila do të...

Shqiperi – Gjeorgji, fillon shitja e biletave‏

Federata Shqiptare e Futbollit njofton te gjithe tifozet dhe te interesuarit se ka filluar sot shitja e biletave per Ndeshjen Miqesore “Shqiperi – Gjeorgji”, e cila do te zhvillohet ne daten 16 Nentor, ora 20.00 ne stadiumin "Qemal Stafa". Biletat do te mund te blihen online ne faqen zyrtare te FSHF-se ne...

Sekretari Shulku, zyrtarizon miqësoret

Sekretari i Përgjithshëm i Federatës Shqiptare të Futbollit, Ilir Shulku ka dalë sot paradite në një konferencë për shtyp, në selinë e futbollit shqiptar. Në qendër të vëmendjes, ka qenë kalendari i miqësoreve të muajit nëntor. “Do të luajmë dy takime miq...