Lajmet e fundit

Francë-Shqipëri, priten mbi 15 mijë shqiptarë

Në qytetin e Marsejës, që të martën mbrëmë janë vënë re grupe të mëdha shqiptarësh që dalloheshin shumë lehtë veshur me fanellat e Kombëtares shqiptare dhe me simbolet kuqezi. Edhe gjatë ditës së mërkurë në qytetin ku do të luhet ndeshja ...

“Vellodrome”, Shqiperia dhe Franca stervitjet e fundit

Franca dhe Shqiperia, kane zhvilluar stervitjet e fundit ne stadiumin "Vellodrome" te Marsejes. Fillimisht Franca, ka zbritur ne fushen ku neser do te zhvillohet ndeshja. Me pas ne oren 20.30, ne fushen e lojes ka dale Shqiperia, e cila ka zhvilluar per rreth nje ore stervitjen e saj te fundit. Fillimisht ...

Konferenca para ndeshjes, flasin De Biasi dhe Agolli

Trajneri Gianni De Biassi dhe futbollisti Ansi Agolli, kane dale ne konferencen per shtyp perpara ndeshjes me Francen, ne sallen e konferencave te stadiumit "Vellodrome" te Marsejes. Fillimisht ka folur futbollisti dhe me pas trajneri. Kjo sepse Ansi do te shkonte menjehere ne stervitje. Pyetjes ne lidhje me te qenit ...

FSHF, dyqane dhe pikë informacioni në Marsejë

Federata shqptare e futbollit, për të krijuar sa më shumë lehtësi për tifozët shqiptarë që do të ndjekin ndeshjen Francë – Shqipëri, që do të luhet nesër në mbrëmje në stadiumin “Vellodrome” të Marsejës, ka bërë disa organizime mjaft interesante dhe praktike. ...