Lajme

Kryeministri Rama pershendet skuadren

Kryeministri i Shqiperise Edi Rama, ka ardhur sot ne mengjes ne hotelin "Winter Garden", per te pershendetur skuadren kombetare. Ne nje takim te organizuar ne kopeshtin e hotelit, ku nuk mungonin edhe simbolet kombetare,te pranishem kane qene lojtaret e kombetares dhe stafi, drejtuesit e larte te FSHF e perfaqesues ...

Kryeministri Rama vizitë blic te Kombëtarja

Kryeministri i Shqipërisë ka vizituar sonte në mbrëmje ekipin kombëtar që gjendet në rezidencën e vet në Bergamo, në hotel "Winter Garden". Ai është takuar me presidentin e Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka, trajnerin Giovanni De Biasi dhe drejtues të tjerë të skuadrës. ...

Relaks 29 orë, pastaj fillon “karantina”

Pas dy javësh grumbullim, kombëtarja shqiptare e futbollit, do të ketë 29 orë në dispozicion për tu relaksuar. Vendimi është marrë nga trajneri Gianni De Biasi. Të gjithë futbollistët dhe stafi, do të jenë të lirë, nga ora 17.00 e pasdistëes, deri neser në orën 22.00. Futbollistë...

Ekipi zhvilllon stërvitjen e fundit në Itali

Kombëtarja shqiptare e futbollit, e cila prej pardje, qëndron dhe stërvitet në Bergamo të Italisë ka zhvilluar sot paradite stërvitjen e fundit, në këtë qytet. E programuar për në orën 10.30 ajo është ralizuar në kompleksin sportive të Atalantës. Klubi bergamask, mikpritës ...