Lajme

“UEFA Day”, ekipi bën foto dhe intervista

Është zhvilluar më herët, sot paradite, stërvitja e skuadrës kombëtare të Shqipërisë. Ajo ka nisur në orën 08.30 dhe ka vazhduar për rreth një orë. Kjo për shkak se kombëtarja për tre orë do të jetë në dispozicion të “UEFA Day”. ...

Kombetarja, stervitja e pare “franceze”

Kombetarja shqiptare e futbollit ka zhvilluar sot pasdite stervitjen e saj te pare ne Perros Giurec. Pas mberritjes ne hotel L' Agapa dhe pushimit te drekes, ne oren 18.00 skuadra ka dale ne stervitje. Fillimisht, pergatitje fizike dhe sprinte. Pastaj pjesa me rendwsishme, ishte ajo taktike. Per gati nje ore ne ...

Njoftim per mediat

Federata Shqiptare e Futbollit, duke falenderuar per mbeshtetjen dhe pasqyrimin e aktivitetit te ekipit kombetar gjate kesaj periudhe, eshte e shqetesuar per menyren se si gjate kesaj periudhe, eshte trajtuar materiali qe ajo servir ne faqen e saj zyrtare nga mediat shqiptare. Per te krijuar sa me shume lehtesi, FSHF ka afruar nje sherbim ekskluziv me lajme, foto dhe vid...

Kombetarja mberrin ne France

Ka mberritur ne France kombetarja shqiptare e futbollit. Ajo eahte nisur ne oren 11.30 nga aeroporti i Bergamos me avion charter per te mberritur ne oren 13.20. Pas mberritjes skuadra ka zbritur sipas nje ceremoniali te caktuar nga UEFA per te gjitha skuadrat e Europianit dhe ky ceremonial eshte xhiruar nga grupet ...