Lajme

Memushaj do të luajë për Peskarën

Lojtari më i rëndësishëm i klubit të Serisë B në Itali Peskarës, Ledian Memushaj është larguar për tek skuadra e tij, e cila do të luajë nesër ndeshjen e playoff-it për tu ngjitur në Serinë A. Ndryshe nga shokët e tij të ...

De Biasi: Të punojmë për të mos përsëritur gabimet

Trajneri i Kombëtares shqiptare, Gianni De Biasi u shpreh pas miqësores me Ukrainën se rezultat në një miqësore nuk ka shumë rëndësi. Por tekniku shfaqi rezerva për mënyrën se si reagoi skuadra kur u gjend në disavantazh. “Rezultati në një miqë...

Mbyllet miqesorja, Shqiperia humbet me Ukrainen

Me fillimin e pjeses se dyte kombetarja gjendet ne dizavantazh. Nje aksion nga krahu i majte gjen hapesira ne mbrojtjen tone dhe Yarmolenko ne minuten 47 ka shenuar golin e dyte. Per Ukrainasit. Menjehere nis ofensiva kuqezi dhe krijohen diisa mundesi shenimi me Kacen, Sadikun dhe vecanerisht Lenjanin, qe goditi shtyllen ...

Me Ukrainen, barazim pjesa e pare

Ne nje stadium te dominuar nga tiozeria shqiptare, kombetarja ka barazuar ne pjesen e pare kunder Ukraines, ne miqesoren e fundit perpara Europianit. Shqiperia e nis lojen perseri e pergjumur ne fillim dhe ndeshkohet me gol. Ukraina kalon ne avantazh ne minuten e 7 duke gjetur te parreshtuar mbrojtjen shqiptare. Stepanenko ...